RESPEKT není STRACH

01.02.2020
  • RESPEKT K ROZHODNUTÍ
  • RESPEKT K PŘÍRODĚ
  • RESPEKT K SOBĚ
  • RESPEKT K PŘÁTELŮM
  • RESPEKT K OKOLÍ
  • RESPEKT K  ROZHODNUTÍ

... RESPEKTOVAT ZNAMENÁ UZNÁVAT A BÝT UZNÁVANÝ ... NENÍ TO STRACH ZE SEBE, ZE SVÝCH CHYB ANI STRACH Z OKOLÍ ...

Jedinečné uvědomění okolností, odhalení neznámých veličin skutečnosti vede k osvobození od strachu a k našemu jasnému jednání.

Cítíte, že přišel čas změny. Jakou cestou se v životě vydáte? Jedna z těch cest je nechat vše běžet tak, jak běží. Vše je tak, jak je a dle okolí správně. Všichni jsou spokojení, nikomu nic nechybí, jen vám se zdá, že to tak necítíte. Máte vše. Máte rodinu, přátelé, práci, střechu nad hlavou, dobré výsledky, jste maximálně vytížený. Jen pocit se liší, od pocitů ostatních kolem vás. Denně vás napadají myšlenky, zda to, co děláte má ještě smysl. Myšlenky a otázky proč to vše děláte, když Vám samotnému "to VŠE" nepřináší žádné uspokojení. Denně se vám před očima vytrácí smyl vašeho života. Musíte vynaložit mnoho sil k tomu, abyste sami sebe přesvědčil, že vše je ve vašem životě v pořádku. Že i přesto, že tu něco chybí, je dle okolí snadné jít dál. Ale vám se začíná jevit, že ta snadnost je nepřekonatelná. Začínáte se obávat, že čím víc toho nalháváte sami sobě, tím hůře se cítíte. Že to snadné se začalo vytrácet v nedohlednu... veškeré Vaše pocity a myšlenky vás stále vedou k odpovědi, že se Vám vytratil smysl a význam všech věcí, které jste ve svém životě milovali.

Teď se objevilo něco, někdo, co ve vás probudilo inspiraci, pocit výzvy, ve které cítíte, že slibuje možnost opět se radovat ze života, možná bude potřeba změna, je to neodolatelné a lákavé. Inspirace, která vytváří hřejivý pocit uvnitř Vás. Pocit, který jste již dlouho necítili.

Je tady, ale co teď, co mám dělat? Otevírá se velmi mnoho otázek, ještě víc je odpovědí. Kterou z těch odpovědí si vybrat, jak se správně a jasně rozhodnout ... Najednou si člověk začne uvědomovat, že teď potřebuje oporu, potřebuje mít jasno, potřebuje někoho, kdo ho opravdu vyslechne. Kouč je řešením, takovýchto okamžiků.

"Úspěšní respektují čas pro přemýšlení."

Moudrost vychází právě z vědomí uznat svůj čas pro přemýšlení.

Uznat s respektem, že nevím jak dál a dopřát si čas pro zamyšlení a nalezení cesty klidně s profesionální pomocí.

Každý se někdy dostáváme do situací, kdy je toho na nás dost, a kdy naše síly potřebují podpořit.

Znamená to respektovat sám sebe, své síly, své potřeby i požadavky a také svou cestu. Nemít strach přiznat, že každý potřebuje pauzu k načerpání nových sil. Dopřát si čas a využít správného načasování na nalezení nejvýhodnějšího řešení.

Kouč vám pomůže s nalezení správné cesty.

Získáte jasné VÍM.

VÍM, CO CHCI ... VÍM, CO MÁM ... ZNÁM SVŮJ CÍL ...

Opravdu vědět a znát opravdový cíl svého současného záměru. Znát současně požadavky, potřebné kroky k cíli a znát správný čas realizace. Znát konečně mnoho dalších neznámých, které se skrývali ve vzdáleném a "neprohlédnutelném" oparu strachu a nejasností.

Zdravé nastavení a udržování cílů
Jasné odhalení svých skrytých osobních i mentálních sil 
Toto jsou součásti zdravého života

Povzbuzujte se a chvalte za sebemenší pokrok. Povzbuzujte sami sebe, naučte se novou dovednost, která mění veškeré staré myšlenky a uvolňuje nové mentální síly. Najděte správnou cestu pro sebe sama a začněte se opět cítit šťastní.

Pokud se za sebe postavíte, konflikt vyřešíte a překonáte strach, máte vyhráno.

Časté pochyby o Vás samotných, vyvolávající strach z chyby pocházejí z chybného a nevědomého uvědomění dovedností, které již jedinec má a jsou jeho součástí. Často si pod nátlakem konkurenčního stresu neuvědomuje svou jedinečnost, své jedinečné dovednosti a schopnosti.

Úspěšní lidé si cení svých dovedností, které získali skrze zkoušky a testy svým životem. Zkušenosti, které v žádném případě nejsou chybami, ale především fakty.

Úspěšní lidé svou zkušenost, někým označovanou jako "chybu", přijímají jako fakt, který pro ně má vypovídající hodnotu s jasným výsledkem. Nepřiřazují (nedávají) žádné zkušenosti negativní pocity. Nepodporují se v sebetrýznění a sebe bičování za zkušenost, někým označovanou za "chybu", kterou potřebovaly k získání výsledku.

Úspěšní lidé berou vše v jakémkoliv životě jako životní zkušenost.

Životní zkušenost, která je positivně obohatila, protože jim dala jasné instrukce, jak příště nepostupovat. Dala jim jasné znamení, že se mýlili a že se mají vydat jinou cestou. Negativní emoce nejsou na místě, jsou to jen objevy, poznatky a zkušenosti.

Správná volba je vědomě podbarvit zkušenosti positivními emocemi, které člověka podporují v dalších zkouškách a zkušenostech.

Často společností vědomě, manipulativní, zavedený (zvolený) přístup TRESTU či SEBE-TRESTU za chybu, vede k pravému opaku než k POSITIVNÍMU POSUNU a dosažení vyšších cílů a štěstí jednotlivce.

Již jste se někdy cítili šťastní po imperativním hodnocení vaší cesty k cíli?
Již jste někdy pocítili další příliv positivní síly, k rozhodnému a kvalitnímu prozkoumání správných cest k vytyčenému cíli po negativním hodnocení?
Již jste se po kritice bez zpětné vazby cítili lépe a odhodláni a s radostí dosáhnout cílů?

Jedná se pouze o převzatý postoj vychovatelů (rodičů, učitelů, přátel), kteří velmi teatrálně, opakovaně a cíleně vyvolávali v chybujícím pocity smutku, lítosti, žalu, strachu a nevraživosti. Tyto pocity zkreslily a vedli k nesprávnému pohledu na zkušenosti, ze kterých jsme si následně vytvořili "chyby".

Ne, jsou jen zkušenosti, nic víc.
Nejsou to tragické události století a celého života.

Jsou to jen zkušenosti a ty se zhodnotí pouze podle vašeho vědomí, kterou váhu jim přisoudíte vy sami.

Zde je velmi důležité uvědomění vašeho podílu hodnocení, který je neomylně 100%!

Vaši zkušenosti, která je pouze vaše. Jen vy, opravdu jen vy, přisoudíte jejího hodnotu!

Stane se chybou či positivní zkušeností, ze které jste získal/a a získané vhodně využijete?

Kouč vám správnými technikami koučování pomůže nalézt správné odpovědi. 

Kouč vám pomůže zbavit se chybných návyků a pomůže vám osvojit si ty správné.

Slova-toto je správná cesta či slova-toto není správná cesta, zkušenosti dávají hodnotu faktu, která přináší, možnost volby jak jít dál s lehkostí a s radostí.

Úspěšní lidé vědí, že tento nadhled je přirozenou součástí jejich života. A neponechávají jiným lidem možnost realizace jejich mentálních stop v jejich životech!

Jak bylo řečeno, většina schopností úspěšných lidí jsou produkty učení. Nebojte se ani vy učit se nové, objevovat své skryté možnosti a být k sobě zdravě nároční.

Chcete mne kontaktovat?