Jak najít rovnováhu a STÁT SE STABILNÍM

08.08.2019

 

  • CHCETE ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT
  • NAJÍT OPĚT SVOU VNITŘNÍ ROVNOVÁHU
  • CHCETE BÝT OPĚT VNITŘNĚ STABILNÍ
  • ZVLÁDAT VŠE, CO BUDETE CHTÍT
  • MÍT DOSTATEK DUŠENÍ SÍLY

ODHODLEJTE SE KE ZMĚNĚ ... CHCE TO BÝT ODVÁŽNÝ ... ODHALIT SVÉ CHYBNÉ POSTOJE A ZMĚNIT JE ...


ZAMILOVAT SE DO ROVNOVÁHY A ZAČÍT OPĚT CÍTIT STABILITU

Cítíte, že stejné zážitky vnímáme každý jinak. Každý klade důraz na něco jiného a vztahuje důraz na podněty, které ho nejvíce ovlivňují.

Stalo se to už po několikáté, vždy si říkáte, že se pokusíte reagovat jinak, zůstanete klidný, vyrovnaný, ale je to tu opět. Další náročný cíl před vámi a vy jste se i po předešlé náročné přípravě nechal vyvést z rovnováhy vašim kolegou, uvědomil jste si, že se dostáváte do stresu a ztrácíte svou rovnováhu i když nejste vystaven/a takovému tlaku, na který jste zvyklí. Začaly vás z rovnováhy vyvádět maličkosti, které nemají takovou váhu a vás se stejně dotýkají a okrádají vás o vaši drahocennou životní energii, kterou vám vaše rovnováha nabízí. Zkusil jste různá doporučení kolegů, rodinných přátel, ale stále se vám nedaří reagovat na svého kolegu správně, stále se necháváte ovlivnit okolnostmi...

Stává se i vám, že se stále necháváte ovlivnit okolnostmi, které vás obklopují?

Necháváte se okrádat o rovnováhu? Nemáte jasné hranice?

Chcete se posunout, nabýt rovnováhy, cítiti se stabilní místo labilní, osvobodit se od nerovnováhy, nepříjemných pocitů a najít správné řešení?

Každý máme své zažité reakce na různé podněty, jsou to vzorce chování, postoje, které jsme utvářeli svými reakcemi na okolní podněty od svého narození. Naše individuální vzorce chování nás provází celý život. Postoj, který člověk zaujme k určitému podnětu.

To, co je positivní, je uvědomění, že jsem schopni přirozeně si vytvářet nové postoje a vzorce chování, a to cíleně na základě našeho výběru a rozhodnutí.

Staré postoje chování a reakce se dají nahradit nový funkčními, vhodnými právě pro nové okamžiky vašeho života.

Už nemusíte nepřiměřeně reagovat a podněty, které vás do teď vyváděli z rovnováhy.

Zdravá je přiměřená reaktivita. Slabá reakce na slabé podněty, silná reakce na silné podněty. Zdravý přístup k okolnímu světu, zdravé vnímání svého okolí, je základem duševní vyrovnanosti. Zážitky by měly doznívat dostatečně rychlé a změny zaměření by měly být přiměřeně rychlé. Tím se člověk stává přizpůsobivý a emočně vyrovnaný. A to už stojí za to, nastavit nové mentální vzorce chování a reakce tak, aby sloužili právě pro naši zvolenou rovnováhu.

V tom abychom zdravě a přiměřeně reagovali na okolní svět nám napomáhají naše vlastnosti.

Cíleným podporováním a učením se využívat našich správných vlastností, podpoříme naši stabilitu a ukotvíme rovnováhu v našem vnitřním světě pocitů.

   

Stabilní lidé podporují své správné vlastnosti.

Stabilní lidé jsou většinou klidní, pohodoví, otevření, citliví, společenští, hovorní, spolehliví, optimističtí, tvární, aktivní, živí, bezstarostní, vůdčí, velmi dobře ovládají své nálady, jsou vytrvalí, rozhodní v uvědomění, věří ve vlastní schopnosti a mají silnou vůli.

Stabilní lidé jsou přemýšlivý a ve svém jednání spontánní, snadno komunikují. Jedná se o dovednost, která je positivně ceněná, protože komunikace navazuje lepší vztahy.

Stabilní lidé jednají rozhodně a rychle, ne však zbrkle. Po citové stránce jsou otevření, občas se můžou jevit i povrchní. Využívají své vlastnosti ke své vnitřní rovnováze.

Stabilní lidé mají zdravé sebevědomí a jsou s ním denně v kontaktu.

Motto:      "Cítím se stabilní!" "Cítím se vyrovnaný!"


Dovolte si denně podporovat sami sebe, učit se nové, objevit své skryté možnosti a být k sobě zdravě nároční. Vše jsou schopnosti, které se můžete naučit.

Kouč vám pomůže se správnou cestu.

Kouč vám pomůže najít řešení ve vašich myšlenkových mapách.

Kouč vám pomůže dokázat aktualizovat své postoje, a osvojit si nové schopnosti tak, aby se stali vašimi silnými vlastnostmi.

Jak bylo řečeno, cíleným podporováním a využíváním vybraných schopností, si můžeme tyto schopnosti osvojit natolik, že se stanou našimi vlastnostmi. Ukotvením a denní využívání nových znalostí si umožníte sami sobě navrátit svou vlastní stabilitu. Mít se opět zdravě rádi.

Stabilní lidé se mají rádi.

Stabilní lidé se mají rádi a vědomě nesetrvávají v trápení a v problémech. Nebojí se změn, rozpadu nefunkčního a nutných ztrát. Jsou si vědomy, že jsou součástí života, který přetrvává změny, a vždy se opět přetvoří v život, který je stále funkční.

Změny, rozpad nefunkčního, trosky jsou dar, jsou cestou k přeměně.

Stabilní lidé jsou stále připraveni na nekonečné dary přeměn, protože ví, že si zaslouží vždy to nejlepší.

Pokud chcete využít příležitost pro sebe a své blízké, kolegy, pracovníky a uvažujete o využití koučování nebo uvažujete o uspořádání osvětové koučovací akce přímo ve vašich firemních prostorách, oslovte mne. Obraťte se přímo na mne či napište na:  

e-mail: simona@korytak.cz

Domluvíme si setkání, na kterém vše prodiskutujeme. Délka koučovacího kontraktu a frekvence setkání se nastaví oboustrannou dohodou na počátku spolupráce. Základem práce jsou však obvykle 12 setkání po 1-2 týdnech, kdy naši spolupráci vyhodnotíme a domluvíme se na dalším postupu. Při koučinku se řídím etickým kodexem Mezinárodní federace koučů ICF.

Motto:

"Něco (právě i v nás) musíme pustit, nechat odejít, aby se vytvořilo místo pro nové."

Chcete mne kontaktovat?